O NÁS

Od malička som vyrastal medzi zvieratami. Od rybyčiek cez rôzne druhy hlodavcov až psy. Molly, Toto, Brita, Brutus, Eliška… Za každým menom sa skrýva vlastný osud domáceho miláčika, s ktorým som prežil nezabudnuteľné chvíle. Na vrchole bude asi navždy pre mňa stáť Keysy.

Malú, čiernu bradáčku som dostal, keď som mal 9 rokov. Bol to vytúžený vianočný darček. Môj prvý pes, o ktorého som sa mohol plnohodnotne starať. Strávila so mnou polovičku môjho detského života a potom aj ďalších pár rokov.

Keysy ma usvedčila v láske ku zvieratám, ktorých bolo doma vždy dostatok. Takmer by som skončil ako veterinár, ak by to osud nechcel inak…

Niekto ako malý sa učí automobilové značky, ja som ovládal všetky možné plemená psov. Sníval som, že budem raz aj ja vystavovať svojho psa vo veľkej hale, v kruhu, medzi ostatnými chovateľmi.

Tento sen som sa rozhodol splniť si, keď nastal ten správny čas pripojiť k radosti aj povinnosti, profesionalitu a zdravú súťaživosť.
V roku 2017 mi tento sen prišla splniť Asmara. Teda Felhit Asmara Sugar Wild Rane. Zažil som s ňou svoje prvé výstavy, skoré rána plné fénovania a česania, prvé výhry, ale aj pocity sklamania. S Keysy som to už nestihol, ale videl som ju v Asmare, čo ma veľmi potešilo.

O niekoľko výstav neskôr, som sa podujal založiť si vlastnú chovateľskú stanicu. Nešlo to len tak zo dňa na deň, a aj keď niektoré dni a výstavy boli pre mňa náročné, radosť z chovateľstva bola, je a bude vždy na prvom mieste.

A tak sa 24.9.2019 narodilo u nás doma v Rajke prvých päť šteniatok z chovateľskej stanice Ragendorf. Ako ukázali ďalšie roky, určite to nebol náš posledný vrh.

Posted in Nezaradené